Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2012-04-30

Internetu duomenis registruojančios įmonės pastebimai sutaupys

Internetu duomenis registruojančios įmonės pastebimai sutaupys

Pasitvirtinusios naujus tipinius steigimo dokumentus keturių Lietuvoje populiariausių teisinių formų įmonės ir organizacijos nuo šiol galės savarankiškai Juridinių asmenų registre tvarkyti svarbiausius duomenis apie save.

Savarankiškai, asmeniškai nesilankydami Registrų centre ir pas notarą tvarkyti savo duomenis Juridinių asmenų registre nuo šiol galės uždarųjų akcinių bendrovių, individualių įmonių, viešųjų įstaigų ir asociacijų vadovai.

Savarankiškai keičiamos informacijos ir duomenų sąrašas apima juridinio asmens pavadinimą, buveinę, teisinį statusą (reorganizuojamas, pertvarkomas, bankrutuojantis ir pan.), veiklos tikslus ir rūšis, įstatinio kapitalo dydį ir struktūrą, valdybos ir kitų kolegialių valdymo organų vadovų bei narių  duomenis.

Savarankiškai informaciją ir duomenis apie save keičiančių įmonių bei organizacijų atstovams nebeteks asmeniškai vykti į Registrų centrą ar derinti pakeitimus su notaru, o tai pastebimai sumažins registravimo sąnaudas. Visos duomenų ir informacijos keitimo procedūros atliekamos Registrų centro savitarnos internetinėje svetainėje adresu www.registrucentras.lt/savitarna/.

Internetu savo duomenis tvarkyti pretenduojančių įmonių ir organizacijų dalyviai pirmiausiai turės pasikeisti steigimo dokumentus: vietoje anksčiau naudotų notaro tvirtintų "popierinių" internetu patvirtinti elektroninę tipinių įstatų ar nuostatų redakciją.

Norint internetu pakeisti įmonės ar organizacijos duomenis prie Registrų centro savitarnos sistemos būtina prisijungti su kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (el. parašu).

Registrų centro Sertifikatų centro kvalifikuotą elektroninį parašą platina Registrų centro padaliniai ir visi šalies mobiliojo ryšio operatoriai. Registrų centro savitarnos paslaugomis taip pat gali naudotis Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys Asmens tapatybės kortelę su joje įdiegtu Gyventojų registro tarnybos prie VRM elektroniniu sertifikatu.

Naujomis galimybėmis kol kas gali pasinaudoti tik tos įmonės ir organizacijos, kurių vadovai ir dalyviai yra Lietuvos Respublikos piliečiai.

Papildoma informacija

Balandžio 30 d. duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Lietuvoje internetu buvo įsteigtos 1384 uždarosios akcinės bendrovės, 24 individualios įmonės, 70 viešųjų įstaigų ir 24 asociacijos, elektroniniu būdu rezervuoti 1736 steigiamų juridinių asmenų pavadinimai. Kitais žodžiais, šiandien internetu įsteigiama beveik kas antra šalyje užregistruota uždaroji akcinė bendrovė (48%), kas ketvirta viešoji įstaiga (26%) ir beveik dešimtadalis visų individualių įmonių (9%) bei asociacijų (7%).

Registrų centras planuoja ir toliau plėsti internetu teikiamų savitarnos paslaugų spektrą. Šią vasarą planuojama vartotojams pasiūlyti uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų duomenų pateikimo internetu paslaugą.

 RC informacija

Praėjusių metų pabaigoje Registrų centras užbaigė Europos Sąjungos lėšomis finansuotą populiariausių formų įmonių ir organizacijų steigimo bei registravimo paslaugų perkėlimą į elektroninę erdvę.


Atgal

































Naujienų prenumerata