Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2008-11-24

Nyderlandų sveikatos sistema pripažinta 2008 m. geriausia Europoje

Kasmetiniame Europos pacientų sveikatos indeksų nustatymo institucijos pranešime lapkričio 14 d. skelbiama, kad Nyderlandų sveikatos sistema yra geriausia Europoje. Ekspertai siūlo kitoms ES šalims naudotis ja, kaip modeliu. Privati Švedijos kompanija - Health Consumer Powerhouse (HCP), pasitelkusi 34 kokybės indikatorius iš šešių pagrindinių tyrimo krypčių (e.sveikata, pacientų teisės, pacientų informavimas, gydytojo pagalbos laukimas, išrašytų vaistų įsigijimo laikas, naujų vaistų paskirstymo laikas) nustatė, kad iš 31 tirtos šalies duomenų, Nyderlandai yra nuolatos pirmaujanti sveikatos srityje nuo 2005 metų. Šios šalies medicinos laimėjimai yra tiesiogiai susiję ir su sėkmingu, savalaikiu pacientų ligų istorijų įrašų atlikimu.

HCP pranešime giriamos Danija, Airija, Čekija ir Vengrija, kurios yra padariusios didžiausią pažangą. Estija giriama už tai, kad ji sugebėjo su kuo mažiausiomis sąnaudomis organizuoti savalaikį ir kvalifikuotą sveikatos paslaugų teikimą pacientams.

Labiausiai kritikuotos Vidurio ir Rytų Europos valstybės, tačiau pagyrimų susilaukė Vengrija. Portugalija, Kipras ir Malta kritikuotos už netolygų sveikatos paslaugų užtikrinimą visiems gyventojams.

Pranešime pastebima, kad ES šalyse per metus akivaizdžiai sumažėjo paslaugų suteikimo atvejų tą pačią dieną, kai pacientai kreipiasi į gydytoją – nuo 55 % iki 45%.   

Tyrinėtojai mano, kad pačią didžiausią sveikatos reformos naudą gali duoti pacientų ir visos visuomenės mokymas - gyventi sveikai.


Atgal

Naujienų prenumerata