Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 21 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2009-03-09

Taisyklių pakeitimai spartins ES paramos įsisavinimo procesą

Taisyklių pakeitimai spartins ES paramos įsisavinimo procesą

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2009 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 101 pakeitė Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšomis įgyvendinamų projektų administravimo ir finansavimo taisykles. Tai turėtų supaprastinti ir paspartinti ES paramos įsisavinimo procesą.

Sąskaitų apmokėjimo būdas bei avansas nuo šiol galės būti taikomas ir privatiems juridiniams asmenims, įgyvendinantiems iš ES struktūrinės paramos finansuojamus projektus. Taip pat pateikti mokėjimo prašymai bus nagrinėjami greičiau – terminas sutrumpintas nuo 60 iki 30 dienų.

Projektus įgyvendinančios įmonės drauge su mokėjimo prašymais turės teisę pateikti Lietuvos verslo paramos agentūrai tiekėjų ar rangovų išrašytas, tačiau dar neapmokėtas sąskaitas, gauti pinigus ir, ne vėliau kaip per 5 dienas, atsiskaityti su tiekėjais ar rangovais. Ligi šiol įmonės pirmiausiai turėdavo pačios atsiskaityti su kitais ūkio subjektais ir tik po to joms būdavo kompensuojamos išlaidos.

Kita taisyklių pakeitimo naujovė – galimybė gauti avansinį projekto įgyvendinimo išlaidų apmokėjimą. Avansas gali siekti iki 30 proc. paramos sumos. Tačiau drauge su prašymu gauti avansą privalu pateikti banko garantiją ar finansų įstaigos laidavimo raštą.

Projektų vykdytojai, su kuriais jau yra pasirašytos projektų finansavimo ir administravimo sutartys, norėdami gauti avansą, turėtų raštu kreiptis į Agentūrą, pagrįsdami avanso poreikį ir nurodydami jo dydį, taip pat pateikti tai pagrindžiančius dokumentus. Kreipiantis dėl avanso, būtina jau turėti finansų įstaigos ar draudimo bendrovės garantijas dėl avanso sumos LR Ūkio ministerijos vardu.

Taisyklių pakeitimai įsigaliojo nuo vasario 20 d.

Lietuvos verslo paramos agentūros informacija


Atgal

Naujienų prenumerata