Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2014-04-29

Šakių verslo informacijos centras taip pat dalyvavo akcijoje ,,Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"

Vyriausybės kanceliarijoje balandžio 28d. vyksta Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus inicijuota konferencija, kurioje investuotojai, verslininkai ir pilietinių iniciatyvų atstovai diskutuoja apie šešėlinės ekonomikos priežastis ir prevenciją.

„Kova su šešėline ekonomika – vienas Šešioliktosios Vyriausybės prioritetų. Mes siekiame konsultuotis su kuo platesniu ratu ekonomikos plėtroje dalyvaujančių institucijų. Esame įsitikinę: „šešėlį“ mažina geresnis valstybės ir verslo tarpusavio supratimas, o ne mojavimas bausmių vėzdais. Kartu turime išsiaiškinti „šešėlio“ priežastis ir imtis prevencinių veiksmų – didinti užimtumą, skatinti verslumą, reformuoti verslo priežiūros institucijas“, – sveikindamas konferencijos „Poveikis šešėlinei ekonomikai: baudimas ar prevencija?“ dalyvius sakė premjeras.

Pasak Ministro Pirmininko, nelegalios, mokesčius nemokančios ekonomikos dalis pagal skirtingus vertinimus, vis dar siekia nuo 17 iki 35 proc. BVP. „Tai – labai dideli skaičiai. Ir vis dėlto paskutiniais mėnesiais pajutome proveržį tose sferose, kurių nemažą dalį dengė šešėlis – ėmėme gauti daugiau pajamų iš alkoholio ir degalų akcizo“, – sakė Vyriausybės vadovas, kurio įsitikinimu, šį pokytį lėmė ne didėjantis vartojimas, o įvedama griežta tvarka.

„Mums labai reikalinga visuomenės pagalba, jos nepakantumas „šešėliui“. Kelia nerimą, kad pagal apklausas net 62 procentai piliečių toleruoja kontrabandinių rūkalų pirkimą, laikydami tai menku nusižengimu. Tas „menkas nusižengimas“ virsta šimtų milijonų litų praradimu mūsų valstybės biudžetui“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Renginio metu Vyriausybės vadovas drauge su visuomeninės iniciatyvos „Lietuva be šešėlio“ atstovais padėkos raštais apdovanojo prie kovos su kontrabandinėmis prekėmis reikšmingai prisidėjusius policijos pareigūnus bei įteikė „Baltosios bangos“ narių pažymėjimus skaidriai dirbančioms šalies įmonėms.

Premjeras A. Butkevičius taip pat padėkojo Lietuvos verslininkams ir asociacijai „Investors` Forum“ už jau trečius metus iš eilės inicijuojamą akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, prie kurios šįryt prisijungė ir pats Ministras Pirmininkas. Akcijos metu visuomenės, politikos ir verslo atstovai kviečia gyventojus nelikti abejingiems antikorupcinėms iniciatyvoms ir dar kartą atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą valstybei. Šiemet dalyvauti akcijoje užsiregistravo daugiau nei 40 Lietuvos miestų, į ją įsitraukė nevyriausybinės ir jaunimo organizacijos, asociacijos, mokyklos ir universitetai.

Vyriausybės vadovas ypač pabrėžė aktyvų jaunimo vaidmenį didinant nepakantumą šešėlinės ekonomikos apraiškoms. „Jeigu kovos prieš šešėlį imsis jaunimas, būsimoji Lietuvos valstybė bus skaidri ir švari nuo tos blogybės“, – sakė premjeras.

Konferencijoje Vyriausybės kanceliarijos, Finansų ir Ūkio ministerijų, Lietuvos laisvosios rinkos instituto, asociacijos „Investors` Forum“, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos, Pramonininkų konfederacijos ekspertai ir atstovai diskutuos apie šešėlinės ekonomikos struktūrą, mokesčių politiką, verslo aplinkos gerinimą ir kitus aktualius klausimus.

LR Vyriausybės pateikta informacija

DSC_0834.JPG

Atgal

Naujienų prenumerata