Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2014-05-16

Ūkio ministerija pradeda renginių ciklą regionuose

Kitą savaitę Ūkio ministerijos iniciatyva pradedamas renginių ciklas regionuose, kur bus pristatomos naujos galimybės verslui ir konkrečios finansinės paramos priemonės, diskutuojama su regionų verslininkais ir savivaldos vadovais. Naujuoju 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) paramos finansavimo periodu parama smulkiajam ir vidutiniam verslui sieks apie 1,8 mlrd. Lt, iš jų didelė dalis bus skirta regionams skatinti.

Ūkio ministerijos ir partnerių UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), Mokslo ir inovacijų technologijų agentūros (MITA), Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), „Versli Lietuva“ bei „Investuok Lietuvoje“ atstovai ketina aplankyti 10 Lietuvos apskričių centrų. Pirmasis renginys vyks š. m. gegužės 20 d., antradienį, Alytuje.

Daugiausia dėmesio renginiuose bus skirta smulkiajam ir vidutiniam verslui skatinti, investavimo per finansines priemones galimybėms aptarti. Susitikimuose su regiono žmonėmis dalyvaus ūkio ministras Evaldas Gustas, ūkio viceministrai Marius Skarupskas ir Rasa Noreikienė, Alytaus, Lazdijų, Druskininkų ir Varėnos miestų ir rajonų  merai, verslininkai.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, ES paramos finansuojamos priemonės naujuoju periodu bus įgyvendinamos 4 kryptimis – verslumo skatinimo, tarptautiškumo didinimo, įmonių produktyvinimo, įskaitant ir privataus turizmo rėmimo iniciatyvas bei  ekologiškų inovacijų diegimo skatinimo.

„Naujas finansinis laikotarpis išsiskirs tuo, kad pagal verslo priemones bus remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas. Daugiau 2014–2020 m. ES struktūrinės paramos bus teikiama per finansines priemones, mažiau – per subsidijas. Dar vienas naujojo periodo išskirtinumas – parama bus teikiama palankesnėmis sąlygomis įmonėms, kurios vykdys projektus regionuose“, – sako ūkio ministras.

Renginiuose bus siekiama, kad mažesnių miestų verslininkai, pradedantys ar dar galvojantys kurti savo verslus, gautų visą reikiamą informaciją.

„Lankydamiesi regionuose kartu su vietos verslininkais griausime mitus, kad smulkiajam ir vidutiniam verslui Lietuvoje nėra vietos, kad verslo steigimas, finansų paieška daugeliui yra sunkiai įveikiama. Naujuoju ES paramos periodu atsiveria tiek galimybių, tereikia domėtis ir imti veikti, o ne laukti, kol kažkas ką nors padarys už jus“, – teigė ūkio viceministras M. Skarupskas.

Renginyje numatoma skirti dėmesio ir euro įvedimui. Ūkio viceministrė R. Noreikienė verslui pristatys aktualią informaciją, kuri padės verslui pasirengti įsivesti eurą, pakvies pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą ir prisidėti prie sąžiningų kainų skaičiavimo. Viceministras M. Skarupskas apžvelgs praeito programavimo laikotarpio rezultatus ir papasakos, kokio dydžio paramą ir kokias finansines priemones pasiūlys 2014–2020 m. ES struktūrinė parama.

Verslo kūrimo galimybėmis besidomintiems renginio svečiams bei dalyviams finansavimo galimybes pristatys INVEGA, kuri administruoja ES paramą verslui per finansų inžinerijos priemones ir yra atsakinga už minėtų renginių regionuose organizavimą.

Paramos priemones ir klasterio kūrimo Lietuvoje galimybes aptars MITA, kuri yra atsakinga už inovacijų politikos įgyvendinimą šalyje ir teikia nemokamas paslaugas verslo, mokslo, pramonės ir viešojo sektoriaus atstovams, besidomintiems tarptautinės partnerystės galimybėmis ir nacionaline parama mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų projektams.

Naujas verslo galimybes pristatys LVPA atstovai, o „Versli Lietuva“ atstovai aptars eksporto kompetencijų ugdymą ir kooperaciją. Kaip komunikuoti su investuotojais, savivaldybės darbuotojams patars „Investuok Lietuvoje“ atstovai.

Renginio metu verslininkai ir vietos bendruomenė galės gyvai konsultuotis įvairiais rūpimais klausimais.

Š. m. gegužės 20 d. vyksiančio renginio Alytuje programą rasite Ūkio ministerijos tinklalapyje.


LR ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata