Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2009-06-04

Siekiama didinti inovacinį Lietuvos potencialą

Vyriausybė patvirtino Inovacijų versle 2009–2013 metais programą, kuria siekiama didinti šalies inovacinį potencialą, skatinti inovacinę verslo veiklą ir informacinių technologijų taikymą. 

Daugelyje Vakarų valstybių inovacijos jau seniai tapo pagrindiniu ekonominio augimo varikliu, leidžiančiu pasiekti aukštą verslo našumo ir pelningumo lygį bei sparčiai gerėjančią piliečių gyvenimo kokybę, tačiau kol kas Lietuvos inovacinės veiklos rodikliai išlieka vienais žemiausių Europos Sąjungoje. Kaip rodo oficiali statistika, šiuo metu inovacinę veiklą Lietuvoje vykdo tik 1/4 įmonių, o šalies įmonių mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros išlaidų santykis su BVP net 7 kartus mažesnis už ES vidurkį.  

Pagrindinis šios programos tikslas – Lietuvos ūkio produktyvumą ir kuriamą pridėtinę vertę priartinti prie ES šalių vidurkio, padidinant inovacijas diegiančių, aukštų ir vidutiniškai aukštų technologijų įmonių dalį, skatinant Lietuvos įmonių produkcijos eksportą.  

To bus siekiama populiarinant inovacijas bei didinant visuomenės informuotumą apie inovacijų versle svarbą ir galimybes, užtikrinant finansinės paramos inovacijoms versle prieinamumą ir įvairovę, skatinant verslo ir mokslo inovacinės partnerystės tinklų kūrimąsi ir plėtrą bei kt.  

Įgyvendinant šią programą, numatoma įkurti Lietuvos inovacijų ir technologijų agentūrą,  teikti finansinę paramą verslui infrastruktūrai plėtoti, technologinių inovacijų, pažangių valdymo metodų diegimui, išradimams užpatentuoti. Taip pat numatoma finansinė parama inovacijų paramos įstaigoms, inovacijų populiarinimo projektams bei kt.  

Už programos įgyvendinimo koordinavimą bus atsakinga Ūkio ministerija.

Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata