Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2014-06-30

Ūkio ministras: raginame verslininkus suskubti teikti paraiškas gauti inovacinius čekius

Nedidelės įmonės arba verslininkai, atitinkantys smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statusą, iki š. m.  liepos 21 d. dar gali kreiptis dėl paramos inovacijoms diegti pagal priemonę „Inočekiai LT“. Verslininkai, pasinaudoję parama, iš mokslo institucijų galės įsigyti mokslinių tyrimų ar technologinės plėtros paslaugų.

„Pagal kvietimą, kuris buvo paskelbtas š. m. gegužės 21 d., sulaukta daugiau nei 260 paraiškų, kurių prašoma skirti suma viršija 4 mln. litų. Iš viso pagal šį kvietimą planuojame paskirstyti 7 mln. litų, todėl įpusėjus kvietimui raginame verslininkus suskubti teikti paraiškas gauti inovacinius čekius. Parama inovaciniais čekiais teikiama taikomiesiems moksliniams tyrimams, technologinės plėtros darbams ir techninių galimybių studijoms“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro, iš jau gautų paraiškų matyti, kad daugiausia verslo atstovus domina taikomieji moksliniai tyrimai (57 proc.) ir technologinės plėtros darbai (32 proc.), šiek tiek mažiau – techninės galimybių studijos (11 proc.).

Verslas iš siūlomo daugiau kaip 1 800 paslaugų sąrašo gali pasirinkti įvairių paslaugų, apimančių sritis nuo technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo įmonėje, techninių galimybių studijų rengimo, produktų maketų, prototipų, receptų, pramoninio dizaino sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

Maksimali vieno projekto vertė – 20 tūkst. litų. Finansavimo intensyvumas siekia iki 80 proc. prašomos sumos, o likusią dalį, 20 proc. projekto vertės, įmonės turi padengti savo lėšomis.

Aukščiau bus vertinamas tas projektas, kurio pareiškėjas pirmą kartą užmezga kontaktą su mokslo ir studijų institucija, neturi mokslinių tyrimų ar technologinės plėtros (MTTP) projektų vykdymo patirties (nėra vykdęs MTTP projektų per paskutinius 3 metus).

Projektas turi būti įgyvendinamas ne ilgiau kaip 6 mėn., o projekto veiklą būtina pradėti įgyvendinti per mėnesį nuo sutarties pasirašymo su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Iki š. m. liepos 21 d. paraiškas pagal priemonę „Inočekiai LT“ galima teikti elektroniniu būdu specialiai sukurtoje interneto svetainėje (http://inocekiai.mita.lt) užpildant elektroninę paraiškos formą. Išspausdintas ir pasirašytas paraiškos originalas su priedais turi būti pateiktas per 5 darbo dienas nuo paraiškos pateikimo adresu Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), A. Goštauto g. 12-219, Vilnius.

Inovaciniais čekiais, kurie Lietuvoje teikiami jau penktus metus, jau pasinaudojo apie 600 Lietuvos įmonių. 2013 m. buvo gautos 228 paraiškos ir skirta 2,5 mln. litų 174 įmonėms.

LR Ūkuio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata