Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 21 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2009-07-09

Lietuvoje įmonę bus galima įsteigti per vieną dieną

Vyriausybėje šiandien įvyko specialus „Verslo pavasario“ pasitarimas, skirtas verslo aplinkos gerinimo klausimams, kuriame svarstyti 39 „Saulėtekio“ komisijos pasiūlymai.

Tarp svarbiausių priimtų sprendimų – organizuoti Saulėtekio komisijos darbą taip, kad mūsų šalis patektų į „Doing business 2011“ reitingo 15-uką. „Mūsų strateginis tikslas – tapti Baltijos jūros regiono paslaugų centru, ir čia pagal Doing business reitingą sieksime būti tarp pirmųjų“,- sakė ūkio ministras D. Kreivys.

„Verslo pavasario“ pasitarime pritarta pasiūlymui, kad juridinių asmenų registravimo Juridinių asmenų registre terminas būtų sutrumpintas iki vienos darbo dienos. Pasak ūkio ministro, pritarus šiam pasiūlymui ir įgyvendinus pasiūlymą, kad įstatymų nustatytais atvejais registruojant įmonę nebereikės notarų paslaugų, Lietuvoje įmonę bus galima įsteigti per vieną dieną.

„Verslo pavasario“ pasitarime siekdama sumažinti administracinę naštą verslui ir perteklinių reikalavimų, Vyriausybė nusprendė panaikinti 4 licencijų rūšis: turizmo paslaugų teikimo, laidojimo paslaugų teikimo, geografinės, topografinės ir kartografinės veiklos ir aerofotografavimo darbų ir žemės tvarkos dokumentų rengimo.

Vyriausybėje buvo pritarta ir nemažai daliai viešųjų pirkimų tobulinimo pasiūlymų. Pasak ūkio ministro D. Kreivio, šie pasiūlymai užtikrins viešųjų pirkimų srities skaidrumą. Vyriausybė pritarė siūlymui, kad perkančioji organizacija pirkimo dokumentuose turės nurodyti informaciją apie pirkimui paskirtas lėšas. Taip pat pritarta siūlymui, kad pirkimo sutartyje turės būti nurodomi subrangovai, kurių patirtimi buvo remiamasi tiekėjo pateiktame pasiūlyme, ir pateikta subrangovų keitimo tvarka.

Vyriausybė taip pat pritarė nuostatai atsisakyti perteklinio apskrities viršininko administracijos atliekamo žemės sklypo plano kadastrinių duomenų tikrinimo, kuris trunka ilgiau kaip tris mėnesius, o sklypų koordinačių ir verčių tikrinimą perduoti atlikti valstybės įmonei Registrų centrui. Taip pat pritarta nuostatai, kad, patvirtinus detalųjį planą ir pradėjus sklypo formavimo procedūrą, kartu paraleliai būtų galima rengti ir statybos techninį projektą. Pasak ūkio ministro D. Kreivio, šie sprendimai gerokai sutrumpins keletą mėnesių trunkančius procesus.

Vyriausybė pritarė ir pasiūlymams dėl Detaliojo plano bei miestų ir miestelių teritorijų bendrųjų planų turinio sukonkretinimo. Kaip sakė ūkio ministras, šis sprendimas padės išvengti skirtingų interpretacijų.

Pasitarime taip pat pritarta pluoštui pasiūlymų dėl biurokratinės naštos verslui mažinimo. Susipažinti su visais sprendimais galima pasitarimo protokole, kuris skelbiamas Vyriausybės svetainėje internete www.lrv.lt.

„Saulėtekio“ komisija yra iš verslo, visuomeninių organizacijų ir institucijų atstovų sudaryta komisija verslo aplinkos gerinimui, kurios uždavinys – siekiant geresnio verslo reglamentavimo, nustatyti realias verslo problemas ir nedelsiant Vyriausybei pasiūlyti jų sprendimus. Joje veikia septynios darbo grupės, kurioms vadovauja verslo atstovai. Su komisijos veikla, siūlomais sprendimais ir darbo rezultatais galima susipažinti Ekonomikos skatinimo planui skirtoje interneto svetainėje www.skatinimoplanas.lt.

Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata