Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-03-04

Šalies verslininkams bus pristatytos Paslaugų direktyvos teikiamos galimybės

Kovo mėnesį 7 Lietuvos miestuose rengiamas nemokamų seminarų ciklas „Paslaugų direktyvos įgyvendinimas: naujos galimybės verslui“, kurių metu šalies verslininkai bus supažindinti su pernai gruodį įsigaliojusios Europos Parlamento ir Tarybos Paslaugų direktyvos naujovėmis.

Seminaras Vilniuje vyks kovo 9 d., Panevėžyje – kovo 16 d., Šiauliuose – kovo 17 d., Kaune ir Marijampolėje – kovo 18 d., Alytuje – kovo 19 d., Klaipėdoje – kovo 22 d. Seminarus organizuoja Europos verslo ir inovacijų tinklas (angl. Enterprise Europe Network).

Ūkio ministerijos atstovai verslininkams aiškins, kaip taikoma Paslaugų direktyva, kaip jai įsigaliojus palengvėjo paslaugų teikimas Lietuvoje ir kitose valstybėse narėse, pristatys Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro (PGKC) teikiamas paslaugas.

Pasak Ūkio ministerijos Pramonės, paslaugų ir prekybos departamento Paslaugų politikos skyriaus vedėjos Jolitos van Otterlo, pernai gruodį Europos Sąjungos valstybėse narėse įsigaliojusi Paslaugų direktyva palengvino veiklą įmonėms, kurios teikia paslaugas arba tokiomis paslaugomis naudojasi: sumažėjo biurokratinių kliūčių, procedūros tapo greitesnės, paslaugas teikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams tapo lengviau patekti į užsienio rinkas.

„Lietuvoje arba užsienyje naują įmonę arba filialą įsteigti galima daug greičiau ir paprasčiau, taip pat paprasčiau siūlyti savo paslaugas kitose ES valstybėse jose neįsteigus įmonės. Be to, informaciją gauti ir procedūras atlikti galima vienoje vietoje – kontaktiniame centre. Tačiau daug verslininkų apie šias naujoves nežino, todėl būtina juos šviesti, kad pasinaudotų atsivėrusiomis galimybėmis“, – sako J. van Otterlo.

Paslaugų direktyva taikoma labai įvairiai paslaugų veiklai, pvz., prekybos tinklams, statybų ir amatų paslaugoms, beveik visoms profesinėms paslaugoms, turizmui, apgyvendinimo, maitinimo paslaugoms bei kt.

Paslaugų direktyva visose ES valstybėse narėse užtikrina paslaugų teikėjų įsisteigimo laisvę ir laisvą paslaugų judėjimą ES valstybėse narėse, todėl verslininkai gali išbandyti naujas rinkas laikinai teikdami paslaugas kitoje valstybėje narėje nesteigdami joje buveinės arba steigti ją naudodamiesi paprastesnėmis ir mažiau trunkančiomis administracinėmis procedūromis.

Tiek Lietuvos, tiek ES valstybių narių verslininkai „vieno langelio“ principu ir elektroninėmis priemonėmis per kiekvienoje valstybėje narėje esantį kontaktinį centrą gali gauti visą informaciją ir atlikti visas reikalingas procedūras, pavyzdžiui, pateikti dokumentus, reikalingus licencijai ar leidimui verstis tam tikra veikla, institucijų išduotoms licencijoms ar leidimams gauti. Paslaugų direktyva nustato tokių kontaktinių centrų įsteigimą kiekvienoje valstybėje narėje.

Paslaugų direktyva taip pat sustiprina paslaugų gavėjų teises, nes ji draudžia paslaugų teikėjams nustatyti bet kokias diskriminacinio pobūdžio sąlygas atsižvelgiant į paslaugos gavėjo tautybę arba registracijos ar įsisteigimo vietą (pvz., skirtingus paslaugų įkainius ar pan.). Paslaugų direktyva taip pat nustato įpareigojimą paslaugų teikėjams teikti informaciją apie teikiamas paslaugas ir užtikrinti aukštą jų kokybę.

Ūkio ministerija yra atsakinga už Paslaugų direktyvos įgyvendinimo koordinavimą.

Daugiau informacijos apie seminarus – interneto tinklalapyje www.paramaverslui.lt.


Atgal

Naujienų prenumerata