Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-03-09

SEB ir Šiaulių bankas pradeda išduoti „didžiuosius kreditus“

Šią savaitę SEB bankas ir Šiaulių bankas smulkiajam ir vidutiniam verslui pradeda teikti paskolas pagal Europos investicijų fondo (EIF) projektą, kurį įgyvendinant verslininkams tapo prieinama daugiau kaip 650 mln. Lt kreditų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

SEB bankas pagal šį projektą Lietuvos įmonėms suteiks iš viso iki 518 mln. litų (150 mln. eurų) paskolų: 259 mln. litų (75 mln. eurų) iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo (KF), kurį administruoja Europos investicinis fondas (EIF), ir dar tiek pat nuosavų lėšų.

Šiaulių bankas per dvejus metus mažoms ir vidutinėms įmonėms suteiks kreditų už daugiau kaip 138 mln. litų (40 mln. eurų): bankas skirs per 69 mln. litų nuosavų lėšų, o EIF administruojamas KF suteiks dar antra tiek.

EIF dėl šios verslo finansavimo priemonės taip pat yra pasirašęs sutartį su AB „Swedbank“, pagal ją verslui kredituoti bus skirta 359 mln. litų (104 mln. eurų) fondo ir bankų lėšų.

„Tai reiškia didžiausios verslo finansavimo priemonės pradžią. Pagal „didžiųjų kreditų“ liniją verslui iš viso bus prieinama daugiau kaip 1 mlrd. litų. Džiaugdamiesi, kad bendrų pastangų dėka verslas jau turi papildomų galimybių pasiskolinti, raginame bankus aktyviai teikti kreditus. Tikimės verslininkų iniciatyvos išnaudojant šią progą, nes dabar pats laikas ruoštis ekonomikos atsigavimui ir pasirengti konkuruoti tiek vietinėse, tiek užsienio rinkose“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

SEB bankas paskolas eurais pagal Europos investicijų fondo projektą teiks Lietuvoje registruotoms ir ūkinę veiklą vykdančioms įmonėms. Numatyta, kad didžiausia suma vienai bendrovei gali siekti 5 mln. litų (1,5 mln. eurų). Pagal fondo nustatytus reikalavimus bendrovėse turi dirbti ne daugiau kaip 250 darbuotojų, o metų pajamos neturi viršyti 172,64 mln. litų (50 mln. eurų).

Šiaulių banko teikiami kreditai vienai įmonei negali viršyti 1,4 mln. litų (400 tūkst. eurų), jie gali būti nuo dvejų iki septynerių metų trukmės, įskaitant ir atidėjimo laikotarpį. Priklausomai nuo projekto atsiperkamumo kredito terminas gali būti ir iki dešimties metų. Kreditus Šiaulių bankas teikia ir litais, ir eurais.

JEREMIE (angl. Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) – bendra Europos Komisijos (DG Regional Policy) ir Europos investicijų banko grupės iniciatyva, kurios tikslas – pagerinti sąlygas įmonėms gauti išorinių finansavimo šaltinių panaudojant dalį Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2007–2013 m. lėšų. JEREMIE leidžia ES valstybėms narėms ir regionams dalį joms numatytų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir nacionalinių lėšų per kontroliuojančiuosius fondus panaudoti verslui finansuoti. Ši parama yra grąžintina, o lėšos bus vėl investuojamos, todėl daugiau mažų ir vidutinių įmonių gali pasinaudoti ES lėšomis.

Plačiau apie didžiųjų kreditų priemonę galima sužinoti Ekonomikos skatinimo planui skirtoje interneto svetainėje www.skatinimoplanas.lt.


Atgal

Naujienų prenumerata