Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 26 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-03-26

Būsto atnaujinimo darbus jau galima įsigyti internetu

Nuo šių metų pradžios reikalingus būsto atnaujinimo darbus galima įsigyti internetu, elektroniniame kataloge www.cpo.lt. Būstą atnaujinantiems gyventojams čia prieinamos įvairios paslaugos: pradedant projektavimu , tęsiant statybos darbais ir baigiant statybos technine priežiūra.

"Žinoma, gyventojai gali ir toliau patys organizuoti viešuosius pirkimus bei įsigyti pastato atnaujinimui reikalingas paslaugas įprastu būdu. Tačiau siūlomas sprendimas leidžia pirkimus vykdyti nesitraukiant nuo kompiuterio, žymiai paprasčiau, greičiau ir efektyviau", - sako Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Pirkimų sprendimų skyriaus viršininkė Jurgita Kuklierienė. "Elektroniniai viešieji pirkimai yra šiuolaikiškas būdas ūkiškai ir racionaliai spręsti su būsto atnaujinimu susijusius klausimus", - tvirtina specialistė.

Šia galimybe perkančiosios organizacijos jau naudojasi – elektroniniu būdu paskelbti du statybos rangos bei šeši − techninės priežiūros paslaugų konkursai. Ketinantiems pasekti šiais pavyzdžiais ir atnaujinimui reikalingas paslaugas pirkti internetu, J. Kuklierienė siūlo pirmiausiai nuodugniai susipažinti su elektroniniu katalogu https://www.cpo.lt/katalogas, čia siūlomais darbais ir jų specifikacijomis. "Išskyrus tuos retus atvejus, kai atnaujinamas itin sudėtingas ar specifinis pastatas, kataloge esamų paslaugų tikrai turėtų pakakti, kad būtų galima suformuoti visų reikalingų atnaujinimo darbų krepšelį. Tada belieka registruotis kataloge ir, gavus mūsų patvirtinimą, pradėti juo naudotis. Savo ruožtu, mes pasirengę konsultuoti gyventojus tiek telefonu, tiek ir "akis į akį", galbūt susitikę renginiuose, skirtuose Daugiabučių namų atnaujinimo programai, ir padėti naudotis elektronine viešųjų pirkimų sistema", - žada J. Kuklierienė.

Internetu siūlomos įsigyti pastato modernizavimo paslaugos yra suskirstytos į dvi grupes. Tiems, kurie jau turi parengę reikalingus projektus, siūlomos paslaugos be projektavimo, kurias teikia net 79 rangovai. Kita paslaugų grupė – pastatų modernizavimas su projektavimu. Sutartys dėl tokių paslaugų teikimo yra sudarytos su 36 rangovais. Elektroniniu būdu galima įsigyti ne tik statybos rangos ar projektavimo, bet ir  statybos darbų priežiūros paslaugas. CPVA pasirašė preliminariąsias sutartis su 10 tiekėjų, teikiančių statinio statybos techninės priežiūros ir susijusias paslaugas. Pasak J. Kuklierienės, didelis galimų tiekėjų skaičius leidžia tikėtis palankiausios darbų kainos atnaujinant pastatą.

"Pirkėjui suformavus ir mūsų sistemoje paskelbus pageidaujamų paslaugų krepšelį, rangovai varžosi tarpusavyje, stengdamiesi pateikti palankiausią pasiūlymą. Konkurencija užtikrina žemiausią darbų kainą, o visas internetu vykdomas viešojo pirkimo procesas yra visiškai skaidrus, efektyvus ir paprastai įgyvendinamas", - teigia CPVA atstovė.

Perkančiosios organizacijos internetu gali įsigyti pastato energinio naudingumo sertifikato prieš rekonstrukciją, pastato konstrukcijų būklės įvertinimo, statinio projekto rengimo bei statybos rangos pirkimo, statinio statybos techninės priežiūros, projekto administravimo, pastato energinio naudingumo sertifikato po rekonstrukcijos paslaugas.

 

Daugiau informacijos apie elektroninį katalogą rasite interneto svetainėje www.cpo.lt.
Su elektroniniu katalogu susijusiais klausimais galite pasikonsultuoti el. paštu
info@cpo.lt.

LR Finansų ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata