Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2008-01-18

Į Nacionalinį atsakingo verslo apdovanojimą pretenduoja net 26 Lietuvos įmonės

Į Nacionalinį atsakingo verslo apdovanojimą pretenduoja net 26 Lietuvos įmonės
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsteigtame Nacionaliniame atsakingo verslo apdovanojime nusprendė dalyvauti 26 Lietuvos įmonės. Įmonės iki šių metų sausio 15 dienos galėjo teikti paraiškas ne tik vienai, bet ir kelioms nominacijoms.

Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas – tai pirmoji tokio pobūdžio valstybės institucijų remiama iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama skatinti įmones diegti socialinės atsakomybės principus savo veikloje bei kelti socialiai atsakingos veiklos prestižą. Šį apdovanojimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuoja kartu su Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje.

Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu trijose nominacijose (Socialiai atsakinga įmonė 2007, Metų darbovietė, Metų partneris) bus pagerbiamos tos įmonės, kurios labiausiai prisidėjo prie socialinės gerovės kūrimo ir jos stiprinimo Lietuvoje. Tokių įmonių veikla (jų produktai, paslaugos, projektai ar programos) turėtų demonstruoti pačių įmonių lyderystę ir nuoširdų jų įsipareigojimą veikti skaidriai ir sąžiningai elgtis su darbuotojais, visuomene ir valstybe.

„Iki šios dienos mes gavome net 43 paraiškas iš 26 Lietuvos įmonių ir aš tai vadinčiau sėkme. Matyt, toks įmonių aktyvus, geranoriškas ir kartu objektyvus savęs vertinimas įrodo, kad mūsų šalies verslininkai vis dažniau supranta, kaip svarbu įmonei būti socialiai atsakinga: prieš savo darbuotoją, klientą, visuomenę, aplinką“, - sako Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo Vertinimo komisijos pirmininkas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės sekretorius Rimantas Kairelis.

Paraiškas Nacionaliniam atsakingo verslo apdovanojimui pateikė 9 smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, 11 didelių Lietuvos įmonių ir 6 Lietuvoje veikiančios užsienio kapitalo įmonės. Populiariausia tarp pareiškėjų - Metų darbovietės nominacija, kuriai pateikta 18 paraiškų. Socialiai atsakingos įmonės 2007 nominacijai gauta 14 paraiškų, Metų partnerio nominacijai – 11 paraiškų.

“Džiugu, kad tiek daug įmonių ėmėsi pildyti pagal pakankamai griežtus kriterijus suformuotas paraiškas. Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo paraiškos pildymo proceso metu įmonės galėjo ne tik įvertinti savo tikslus, veiklą ir pasiektą pažangą įgyvendinant įmonių socialinę atsakomybę, bet pažvelgti į savo veiklą visiškai kitaip. Esame tikri, kad šis procesas jau pats savaime davė naudos – parodė, kaip įmonės gali planuoti savo veiklą socialinės atsakomybės srityje ir kaip ją įvertinti“, - teigė Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje vadovė, Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo Vertinimo komisijos narė Lyra Jakulevičienė.

Gautas paraiškas Nacionaliniam atsakingo verslo apdovanojimui vertins ir apdovanojimą pagal tris nominacijas skirs Vertinimo komisija, kuriai vadovauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės sekretorius Rimantas Kairelis.

Komisija vertinimo darbo imsis vasario mėnesio pradžioje. Vertinimas bus atliekamas remiantis specialiai Nacionaliniam atsakingo verslo apdovanojimui parengtais vieningais kriterijais (juos galima rasti http://www.undp.lt). Vertinimo proceso metu komisijos nariai apsilankys kai kuriose paraiškas pateikusiose įmonėse, kur bendraus su įmonių darbuotojais, vadovybe. Vertinimo darbą komisija numato baigti iki vasario pabaigos.

Daugiau informacijos: www.socmin.lt

Atgal

Naujienų prenumerata