Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-04-29

Viešiesiems darbams – daugiau Europos struktūrinių fondų lėšų

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams dėl nedarbo mažinimo. Jie buvo parengti ministro Donato Jankausko vadovaujamoje darbo grupėje, vienoje iš trijų premjero Andriaus Kubiliaus įkurto „Darbo forumo“ grupių.

Užimtumo rėmimo įstatymo projekte patikslintos viešųjų darbų organizavimo sąlygos. Siekiant suteikti prioritetą darbo vietoms išsaugoti ekonominius sunkumus patiriančių įmonių darbuotojams, kitaip apibrėžta viena iš tikslinių asmenų, galinčių dalyvauti viešuosiuose darbuose, grupių.

Viešuosiuose darbuose galės dalyvauti darbuotojai, dirbantys ne visą darbo laiką, bet tik įmonėse, patiriančiose ekonominius sunkumus. Taip pat įstatymo projekte nustatyta, kad viešieji darbai gali būti finansuojami iš Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo lėšų. Tai sudarys sąlygas didesniam bedarbių skaičiui dalyvauti viešuosiuose darbuose.

Įstatymo projekte siūloma sudaryti teisines prielaidas teritorinėms darbo biržoms teritorijose, kur registruotas nedarbas didesnis už vidutinį, mokėti nuo 80 iki 100 procentų subsidiją darbo užmokesčiui darbdaviams, kai viešiesiems darbams įgyvendinti naudojamos Užimtumo fondo ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.

Šiuo metu savivaldybės prie viešųjų darbų finansavimo turi prisidėti iki 50 proc.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata