Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-06-16

Bus siūloma pensinį amžių ilginti nuo 2012 metų

Ministrų kabinetas iš esmės pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktai socialinio draudimo sistemos reformos koncepcijai. Šiandien Vyriausybės posėdyje apsispręsta pensinį amžių ilginti nuo 2012 metų, nuo 2011 metų nebeskirti naujų valstybinių pensijų už nuopelnus, o asmenims, kurie įgis teisę gauti valstybinę ir socialinio draudimo našlaičių pensijas, jų pasirinkimu mokėti tik vieną.  

Galutinį sprendimą dėl motinystės išmokų dydžių keitimo Ministrų kabinetas žada priimti rytoj, Vyriausybės posėdyje.

„Tai nėra lengvi sprendimai, tačiau negalime nieko nedaryti ir tikėtis, kad problemos dings savaime. Akivaizdu, kad socialinio draudimo sistema nėra tobula, joje – nemažai trūkumų, todėl būtina jos reforma. Norėdami ateityje gyventi geriau, šiandien turime priimti sudėtingus ir nepopuliarius sprendimus. Tik taip galėsime ateityje mokėti žmonėms didesnes pensijas, kurios šiuo metu yra vienos mažiausių Europos Sąjungoje“, - teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Ministras D. Jankauskas priminė, kad Estija jau priėmė sprendimą ilginti pensinį amžių, o Latvija tai ruošiasi padaryti dar šiemet. Todėl ir Lietuva neturėtų delsti, kadangi žmonės turi žinoti kokios permainos jų laukia po metų, dvejų, trejų ar daugiau, kad galėtų deramai joms pasiruošti.  

Įvertinusi sudėtingą ekonominę situaciją šalyje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlė pensinį amžių ilginti nuo 2013 metų. Po diskusijų Ministrų kabinetas apsisprendė siūlyti pensinį amžių ilginti nuo 2012 metų, kasmet pridedant po 4 mėn. moterims ir po 2 mėn. vyrams. Einant tokiu keliu 2026 m. būtų pasiektas 65 m. amžius abiems lytims.

Dar 2005 metais ankstesnė Vyriausybė dokumentais yra įtvirtinusi, jog pensinį amžių būtina didinti nuo 2012 metų.

Taip pat buvo pritarta ministerijos siūlymams nuo 2011 m. nebeskirti naujų I-ojo ir II-ojo laipsnių valstybinių pensijų už nuopelnus, kai juos vertina komisija, laikydamasi metinio skyrimų limito. Pagal dabar galiojančią tvarką, per metus minėtų I-ojo laipsnio pensijų gali būti skirta 15, o II-ojo – 45 pensijos.

Nuo kitų metų siūloma asmenims, kurie turi teisę gauti ir valstybinę, ir socialinio draudimo našlaičių pensijas, jų pasirinkimu mokėti tik vieną pensiją, kurią jie norės gauti ateityje.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naujoji tvarka galiotų tik naujai, t.y. nuo 2011 metų, skiriamoms valstybinėms ir socialinio draudimo našlaičių pensijoms. Tuo tarpu dabar minėtas pensijas gaunantys žmonės neturėtų nerimauti – jie ir toliau gaus tokio dydžio išmokas, kokios yra paskirtos.

Socialinio draudimo sistemos reforma siūloma įgyvendinti dviem etapais.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata