Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 21 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-09-02

Antrą kartą įmonėms suteikiamos „Naujos galimybės“ skatinti eksportą

300 įmonių gavus ES lėšas pagal priemonę „Naujos galimybės“ ieškoti naujų eksporto rinkų ir didinti eksporto apimtis, skelbiamas dar vienas kvietimas teikti paraiškas paramai gauti pagal tą pačią Europos Sąjungos priemonę. Antrajam „Naujų galimybių“ kvietimui skirta 50 mln. litų 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų.

Pasak ūkio ministro Dainiaus Kreivio poreikis antrą kartą skelbti „Naujų galimybių“ kvietimą atsirado diskutuojant su verslo visuomene ir matant bendras pasaulio ekonomikos atsigavimo tendencijas. „Didelis verslininkų susidomėjimas rodo, kad „Naujos galimybės“ buvo sėkmingiausia Ekonomikos skatinimo plano priemonė. Manau, kad pakartotinis įmonių finansavimas pagal šią priemonę reikšmingai prisidės prie dar didesnio eksporto augimo“, – teigia D. Kreivys.

Per pirmąjį kvietimą priemonei „Naujos galimybės“ nuo 2010 m. balandžio iki 2010 m. liepos mėn. ūkio ministro įsakymais paskirstyta parama beveik 300 įmonių už 75,5 mln. litų. Pasak ūkio ministro D. Kreivio, eksporto sektorius yra prioritetinis, todėl tikslingai remiamos įmonių pastangos plėsti eksporto geografiją, didinti užimamą rinkos dalį užsienio šalyse. Pirmojo „Naujų galimybių“ kvietimo metu paramą gavusių įmonių patirtis rodo, kad dalyvavimas tarptautinėse parodose ir kituose eksportą skatinančiuose renginiuose yra efektyvus, kai tam iš anksto pasirengiama. Šiuo metu 7 projektai jau yra pabaigti, o jiems išmokėtos lėšos siekia beveik milijoną litų.

Įmonių finansavimas pagal „Naujas galimybes“ stoja į vieną gretą šalia viešosios įstaigos „Eksportuojančioji Lietuva“ vykdomų eksporto augimą skatinančių projektų: „Eksporto akademija“ ir „Konkurencingumo centras“. „Pastebėjome, kad naudodamiesi „Naujomis galimybėmis” nemažai įmonių vyko į parodas. Tai ypač geras būdas rasti partnerių užsienio rinkose. Parodos yra viena iš efektyviausių rinkodaros priemonių, ypač tradiciniams sektoriams kaip, pavyzdžiui, tekstilė ar baldai“, – sako VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ vadovas Paulius Lukauskas.

Šiais metais sparčiai augantis eksportas įgijo tikrą pagreitį. VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį buvo fiksuotas apie 11 proc. prekių eksporto didėjimas, o pusmečio rezultatas - 24 proc. geresnis nei pernai per tą patį laikotarpį. Gegužės – birželio mėnesių eksporto rezultatai tik 9% atsiliko nuo rekordinio 2008 m. eksporto lygio. Penktą mėnesį iš eilės augęs prekių eksportas palyginti su 2009 m. birželio mėn. padidėjo 35 proc. Šių metų birželį eksportas į ES šalis padidėjo 31,5 proc. Lietuviškos kilmės eksportas į ES sudaro 87 proc. Pagal eksporto apimtis ir augimo tempus pirmauja Vokietija (31,6 proc.), Nyderlandai (28,5 proc.) ir Jungtinė Karalystė – padidėjo 2,6 karto.
Priemonės „Naujos galimybės“ lėšomis finansuojamas įmonės ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose, kontaktų mugėse, verslo misijose. Į paramą pretenduojančioms kūrybinių industrijų įmonėms skiriamos lėšos dalyvauti festivaliuose ar madų šou. „Naujų galimybių“ finansavimas taip pat teikiamas rengiant įmonės pristatymui reikalingą rinkodaros medžiagą ar sertifikuojant gaminius, kuriuos planuojama eksportuoti. Kvietimas teikti paraiškas galioja iki 2010 m. gruodžio 27 d. Daugiau informacijos http://www.sakiai.sesupe.lt/8972/parama-verslui/es-parama-verslui.html

Projektų finansavimo sąlygų aprašą ir dokumentus pareiškėjams galima rasti interneto svetainėse – www.esparama.lt, www.ukmin.lt, www.lvpa.lt.
LR Ūkio ministerijos informacija

Atgal

Naujienų prenumerata