Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-11-11

Išrinkti Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos nugalėtojai

Pretendentais į Europos verslininkystės apdovanojimus ir geriausiomis verslą skatinančiomis nacionalinėmis iniciatyvomis Ūkio ministerija pripažino VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ iniciatyvą „Mano guru“ ir VšĮ Tauragės verslo informacinio centro iniciatyvą „Verslumo akademija“.

Projektas „Mano guru“ skirtas atskirties tikslinių grupių ekonominiam aktyvumui skatinti, spręsti priklausomų asmenų problemas. Įgyvendinant šią iniciatyvą diegiamas novatoriškas priklausomų asmenų profesinės reabilitacijos modelis. Darbinė reabilitacija vykdoma kavinėje „Mano guru“, kur priklausomiems asmenims organizuojamas teorinis ir praktinis mokymas pagal padavėjo, barmeno ir virėjo profesijas. Jiems suteikiami teoriniai ir praktiniai mokymai iki 6 mėn., mokslo baigimo sertifikatai, darbdavio rekomendacija ir tarpininkaujama įsidarbinant.

Iniciatyvos „Verslumo akademija“ tikslas – skatinti Tauragės rajono jaunimo verslumą. Nemokamų seminarų, kuriuos veda dėstytojai ir sėkmingai dirbantys Tauragės rajono verslininkai, ciklo metu jaunimas įgyja žinių, reikalingų sėkmingo verslo pradžiai ir jo plėtrai. Inicijuoti projektą paskatino Lietuvos pasienio regiono socialinės ir demografinės problemos: emigracija, mažėjantis jaunimo skaičius, didelis jaunimo nedarbas ir mažos užimtumo galimybės.

Paraiškas nacionalinei atrankai iki š. m. rugsėjo 22 d. galėjo teikti centrinės, regioninės ir vietos valdžios institucijos bei kiti juridiniai asmenys, vykdantys viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas. 2010 m. konkursui iš viso buvo pateiktos 7 paraiškos, jas vertino ir nacionalinės atrankos nugalėtojus atrinko ūkio ministro įsakymu sudaryta Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos komisija.

Europos Komisija nuo 2005 m. Europos Sąjungoje, Islandijoje, Norvegijoje ir Turkijoje inicijuoja Europos verslininkystės apdovanojimus verslumui, įmonių steigimui ir jų plėtrai skatinti. Šiais apdovanojimais siekiama didinti įmonių ir visuomenės sąmoningumą, skatinti palankios verslui politikos formavimą, pademonstruoti sėkmingiausius verslo politikos ir praktikos pavyzdžius.

Šiais metais apdovanojimai skiriami už verslumo dvasios skatinimą, investicijas į įgūdžius, verslo aplinkos gerinimą, verslo tarptautinės plėtros rėmimą ir atsakingą verslą.

Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinė atranka – tai pirmasis Europos verslininkystės apdovanojimų etapas. Nacionalinės atrankos metu išrinktos geriausios verslą skatinančios iniciatyvos bus nominuotos antrajam etapui – Europos verslininkystės apdovanojimams ir konkuruos su kitų Europos šalių pretendentais dėl pagrindinio prizo bei kitų apdovanojimų už kūrybiškiausią ir labiausia įkvepiančią verslo iniciatyvą.

Europos verslininkystės apdovanojimų teikimo ceremonija įvyks 2011 m. gegužės mėn. Budapešte.

Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos nominantai kasmet pagerbiami Verslo dienos renginyje, kuris šiais metais vyks gruodžio 2 d. Vilniuje.

LR Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata