Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-11-11

Seimas pradeda svarstyti, kaip padėti darbuotojams, kurių darbdaviai dingo

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas Seime pristatė įstatymo projektą, kuriuo siūloma palengvinti darbo sutarties nutraukimą darbuotojams, kuriems nėra mokamas darbo užmokestis, o darbdavys yra dingęs. Darbo kodekso papildymo įstatymo projektui buvo pritarta bendru sutarimu.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, esant tokiam atvejui darbo sutarties negalima nutraukti be darbdavio ar jų atstovo.  

Kol sutartys su dingusiais darbdaviais nėra nutrauktos, darbuotojai negali pasinaudoti socialinėmis garantijomis kaip darbo netekę asmenys, t.y. kreiptis į darbo biržą ir registruotis bedarbiu, naudotis darbo biržos teikiamomis paslaugomis, pretenduoti į nedarbo draudimo išmokas, nors tuo metu neturi jokio darbo ar pajamų. Kadangi dingus darbdaviui nėra galimybės nutraukti darbo sutarties, toks žmogus gali susidurti ir su problemomis norėdamas įsidarbinti kitoje darbovietėje arba pradėti savarankišką verslą. 

Jei Seimas, po svarstymo priimtų šį Darbo kodekso papildymą, šimtams tokioje padėtyje atsidūrusių asmenų, patekusių į tokią keblią situaciją, būtų padėta ir jie galėtų pasinaudoti tiek darbo biros teikiamomis paslaugomis, tiek kitomis socialinėmis garantijomis užsitikrindami bent minimalias pajamas.  

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje galėtų būti apie 300 įmonių, kuriose dirbusiems darbuotojams nėra sumokėtas darbo užmokestis, o darbdaviai ar jų atstovai yra dingę. 

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata