Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 21 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-12-14

Moksleivių verslių idėjų konkurso nugalėtoją lydėjo sėkmė ir Jungtinėje karalystėje

2010 m. lapkričio 12 d. Šakių VIC organizuotame moksleivių verslių idėjų konkurse "Mes ir verslas" pirmąją vietą laimėjo Vėjūnės Bataitytės idėja "Vakaro pasakos vaikams internetu ". Šakių VIC specialistus nustebino Lukšių gimnazistės minčių šuoliai ir  Jungtinės Karalystės jaunimo bendruomenės svetainėje Trys milijonai. Gyvoji lietuvybė atradę paskelbtą geriausios idėjos konkursą „Kaip pagerintum ekonominius ryšius tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos?” paskatinom Vėjūnę sudalyvauti konkurse. Konkurso sąlygos nebuvo sudėtingos, reikėjo iki lapkričio 29 d. elektroniniu paštu pateikti konkurso organizatoriams A1 formato lape idėjos aprašymą. Iš visų ŠVIC organizuoto konkurso skatinome JK konkurse dalyvauti visus, tačiau  savo idėją nusiuntė tik Vėjūnė. 2010 m. gruodžio 7 d. paskelbti rezultatai nudžiugino. Konkursas buvo skirtas naujų iniciatyvų, kurios padėtų plėsti ekonominius ryšius tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės, skatinant Lietuvos eksportą, JK investicijas į Lietuvą, bei bendrų projektų, skatinančių Lietuvos ir JK mokslo ir verslo bendradarbiavimo rengimą, ieškojimui. Konkurso nugalėtojams teko piniginiai prizai bei galimybė realiai įgyvendinti savo projektus.

Pasveikinęs konkurso dalyvius ir susirinkusį jaunimą ambasadorius Dr. Oskaras Jusys pažymėjo, jog „konkursas parodė, kiek daug yra aktyvių jaunų žmonių, turinčių idėjų ir norinčių užsidirbti ir kartu daryti gerus darbus visuomenei ir Lietuvai“. „Lygiai prieš du mėnesius ambasadoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp JKLJS ir Lietuvos Verslo Konfederacijos davė pirmuosius rezultatus. Tikiu, kad šis projektas prisidės prie jaunimo Londone ir verslo Lietuvoje ryšių stiprinimo”,- sakė ambasadorius.

Specialiuoju ambasadoriaus prizu už verslumą ir kūrybiškumą buvo apdovanota keturiolikmetė Šakių rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivė Vėjūnė Bataitytė, pristačiusi idėją sekti internetu pasakas lietuvių emigrantų vaikams. Komisija, sudaryta iš Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento, JKLJS, Lietuvos Verslo Konfederacijos ICC Lietuva ir Lietuvos ambasados atstovų, pirmąją vietą skyrė trijų Šiaulių universiteto magistrantų Kęstučio Bardausko, Pauliaus Morkūno ir Gedimino Trijonio bendram projektui „BEXP“- Jungtinės Karalystės bei Lietuvos specialistų stažuočių programai, skirtai analizuoti abiejų šalių rinkų plėtros klausimus. Antroji vieta buvo skirta Eglei Vinauskaitei, pristačiusiai idėją sukurti trupametražius filmukus, kuriais siekiama laužyti britų stereotipus apie lietuvius. Trečioji vieta atiteko Maksimui Solovjov, Ignotui Šulženko, Eduardui Zigar ir Julijai Volkovai, kurie pristatė inovacijų konkurso idėją, siekiančią suburti Jungtinės Karalystės ir Lietuvos studentus kuriant naujus produktus ar paslaugas, kurios pritrauktų abiejų šalių investuotojus. „Nesitikėjome tokio didelio dalyvių skaičiaus – sulaukėme daugiau nei 50 laiškų, ir įdomiausia, kad dauguma jų atkeliavo iš Lietuvos. Paskelbę konkursą sakėme, kad prisidėsime prie pirmą vietą laimėjusios idėjos įgyvendinimo, tačiau galiu pranešti, kad nusprendėme padėti įgyvendinti visas tris! Nuoširdžiai sveikinu nugalėtojus.“ – džiaugėsi konkurso idėjos autorė Indrė Dargytė.Atgal

Naujienų prenumerata