Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-12-27

Ir mažesniems, ir stambesniems ūkininkams nuo sausio 1 d. keičiasi socialinio draudimo įmokų tarifas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, jog nuo 2011 m. sausio 1 d. keičiasi socialinio draudimo įmokų tarifai daliai apdraustųjų asmenų. Taip yra todėl, kad baigėsi pereinamasis laikotarpis nuo 2009-ųjų į socialinio draudimo sistemą įtrauktoms naujoms asmenų grupėms. Viena tokių asmenų grupių – ūkininkai.

Todėl nuo 2011 m., jau pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, ūkininkai mokės kiek didesnę socialinio draudimo įmoką. Lyginant su ankstesniais metais, ūkininkų tarifas keitėsi taip: 2009 m. (pereinamasis laikotarpis) – 17 proc., 2010 m. (pereinamasis laikotarpis) – 25 proc., 2011 m. (po pereinamojo laikotarpio) – 37,5 proc.

Ūkininkams, kurių pajamos 4 – 14 europinio dydžio vienetų (pasikeitimai)

Ūkininkų ir partnerių socialinio draudimo įmokos priklauso nuo jų ūkio ekonominio įvertinimo. Šiuo atveju visi ūkininkai skirstomi į dvi grupes. Pirmoji – tai ūkininkai ir jų partneriai, kurių ūkis už praėjusius kalendorinius metus įvertintas nuo 4 iki 14 europinio dydžio vienetų (EDV). Tarifas šiuo atveju 37,5 proc., įmokos skaičiuojama nuo minimalaus mėnesinio užmokesčio – 800 litų.

Pavyzdys (kai pajamos 4 – 14 europinio dydžio vienetų): Jei ūkininko ūkis įvertintas nuo 4 iki 14 EDV, tai nepriklausomai nuo faktiškai gaunamų pajamų įmokos mokamos nuo 800 litų – nuo šios sumos draudėjas (šiuo atveju ūkininkas) „Sodrai“ moka 300 litų.

Ūkininkams, kurių pajamos didesnės kaip 14 europinio dydžio vienetų (pasikeitimai)

Antrosios dalies ūkininkų pajamos didesnės. Tai tokie ūkininkai ir jų partneriai, kurių ūkis už praėjusius kalendorinius metus įvertintas daugiau kaip 14 EDV. Mokamas tarifas taip pat 37,5 proc., tačiau įmokos skaičiuojamos priklausomai nuo šių asmenų deklaruojamų pajamų: ne mažiau kaip nuo MMA (800 litų), bet ne daugiau kaip nuo einamųjų metų draudžiamųjų pajamų (1170 litų).

Pavyzdys (kai pajamos didesnės kaip 14 europinio dydžio vienetų): šiuo atveju skaičiuojama analogiškai kaip ir aukščiau pateiktame pavyzdyje, tik atsižvelgiant į deklaruotų pajamų dydį.

Primename, jog nuo 2011 m. (po pereinamojo laikotarpio) „Sodros“ įmokų tarifai keičiasi ne tik atlikėjams, bet ir dar trims asmenų grupėms – autoriams, sportininkams ir ūkininkams. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad socialinio draudimo garantijos priklauso ne tik nuo sumos, nuo kurios skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos, bet ir nuo įmokų tarifo dydžio. Jei įmokos mažesnės, mažesnės atitinkamai ir išmokos. Kai apdraustieji mokės viso dydžio įmokas, jų išmokos atitinkamai bus skaičiuojamos nuo viso dydžio draudžiamųjų pajamų – kitaip tariant, didės šių asmenų pensijos ar motinystės pašalpos.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata