Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 26 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2010-12-28

Mokestinės lengvatos darbdaviams padėjo įdarbinti virš 9 tūkst. žmonių

Šių metų rugpjūčio-spalio mėnesiais buvo įdarbinta 9,1 tūkst. asmenų, taikant mokestinę lengvatą darbdaviams, kurie įdarbina pirmą kartą pagal darbo sutartį įsidarbinančius žmones.
 
Galimybė taikyti tokio pobūdžio lengvatą atsirado priėmus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlytas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas, skirtas nedarbui mažinti.
 
Tokiu būdu iš visų pirmą kartą įsidarbinusiųjų šia lengvata pasinaudojo 80,5 proc. žmonių. Iš viso minėtu laikotarpiu buvo įdarbinta 11,4 tūkst. pirmą kartą pradedančių dirbti žmonių.
 
Dėl minėtų pataisų mokestinė našta darbdaviams sumažėja nuo 31 proc. iki 7,83 – 8,4 proc. socialinio draudimo įmokos. Jie turi mokėti ligos ir motinystės, nedarbo, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinį draudimą bei sveikatos draudimą. Taip sumažintas socialinio draudimo įmokas į „Sodros“ biudžetą mokėti galima vienerius metus. Būtent tai sustiprino darbdavių pasiryžimą įdarbinti darbo patirties neturinčius žmones. Ši lengvata bus taikoma laikinai – iki 2012-ųjų liepos pabaigos.
 
Taikant šią lengvatą, darbuotojų amžiui lubos nėra taikomos – užtenka, kad naujasis darbuotojas pirmą kartą įsidarbintų pagal darbo sutartį, o jo atlyginimas nebūtų didesnis nei 2,4 tūkst. Lt. Apribojimas atlyginimo dydžiui buvo įvestas siekiant išvengti piktnaudžiavimo lengvata.
 
Atkreiptinas dėmesys, jog darbuotojai, kurie buvo įdarbinti, pasinaudojant šia lengvata, yra draudžiami visomis socialinio draudimo rūšimis, išskyrus pensijų draudimą.
 
Nors šios priemonės dalyvių amžius nėra ribojamas, ja daugiausiai naudojasi jauni žmonės, kadangi vyresnieji dažniausiai jau turi darbinės patirties. Be to, jaunuoliai yra labiau linkę nukelti kaupimą senatvės pensijai.
 
Šios nedarbo mažinimo priemonės pagrindinis tikslas yra tai, kad darbo patirties neturintys žmonės būtų patrauklesni darbdaviams, įsidarbintų Lietuvoje ir neturėtų priežasčių emigruoti, nepatirtų socialinės atskirties, neprarastų motyvacijos dirbti.
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Atgal

Naujienų prenumerata