Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-01-04

D. Kreivys: „Neveiklūs bankai neteks milijonų, skirtų paskoloms verslui“

11 tūkstančių Lietuvos įmonių, tai yra kas 6 šalies bendrovę per įvairias paramos priemones, kurias taikė Vyriausybė, per 2009-2010 metus pasiekė 2,5 milijardo litų Ekonomikos skatinimo plano lėšų.

„Verslą vien tik mokestinėmis paskolomis pasiekė 483 milijonai litų. Šiuos pinigus gavusioms įmonėms dažnai tai buvo būti ar nebūti – išlikimo klausimas,“– sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Mažų paskolų smulkiam verslui buvo suteikta už apie 280 milijonų litų. Už 320 milijonų litų suteikta paskolų garantijų įmonėms. Taigi iš viso paskolų ir garantijų verslas gavo už 1 milijardą litų.

Kitą dalį – 1,5 mlrd. litų verslą pasiekusią sumą sudaro kitos svarbios paramos įmonėms priemonės. Tai – pirmiausia prie eksporto kilimo 2010 metais prisidėjusios priemonės: įmonių konkurencingumą didinusi ir technologinį atsinaujinimą garantavusi priemonė „Lyderis LT“, per kurią įmonėms buvo skirta beveik 0,5 milijardo litų. Priemonė „Naujos galimybės“, kuriai skirta 150 milijonų litų ir Eksporto akademija, apmokiusi net 3000 įmonių. Lietuvos įmonės taip pat pajuto viešųjų pastatų renovavimo programos, kuriai skirta 900 milijonų litų, įtaką. Ši programa, kaip pripažino Lietuvos statybininkų asociacija, leido išgyventi nemažai daliai statybų įmonių.

Įmonių kreditavimui per EIF skirti 425 milijonai litų, kurių nepanaudojo bankai, verslą pasieks per kitas priemones. Tai bus sprendžiama JEREMIE kontroliuojančiojo fondo priežiūros komiteto posėdyje, kuris įvyks sausio viduryje.

„Bankai, kurie nesistengia efektyviai skirstyti verslui skirtų paskolų, nebeteks galimybės būti finansiniu tarpininku tarp verslo ir valstybės. Sausio viduryje bus priimtas sprendimas, kaip šie pinigai verslą pasieks efektyvesniu būdu. Milijonai iš paskolas verslui stabdančių bankų bus atimti,“– teigia ūkio ministras Dainius Kreivys.

LR Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata