Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-01-17

Bus perskirstytos EIF skirtos lėšos

Įmonių kreditavimui per Europos investicinį fondą (EIF) skirtos lėšos verslą pasieks per kitas priemones.

Vakar JEREMIE kontroliuojančiojo fondo (toliau – Fondas) priežiūros komitetas priėmė sprendimą, kad didžiųjų kreditų priemonė (FRSP), skirstoma per „Swedbank“ ir SEB bankus bus mažinama 192 milijonais litų.

„EIF veiklos būdas ir principai, Lietuvos atveju susiklosčius išskirtinėms ekonominėms aplinkybėms, neatitiko realių poreikių. Lėšos privalo būti panaudotos maksimaliai efektyviai. Ūkio ministeriją procesą skubino nuolat, tačiau, kol EIF priiminėjo sprendimus ir dėliojo saugiklius, krizė baigėsi“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Bendras Vyriausybės siekis – remti gamybos ir paslaugų plėtrą probleminiuose regionuose. Bus siekiama maksimalaus ES struktūrinės paramos panaudojimo efektyvumo.

Atsižvelgiant į šiandieninius rinkos poreikius, dalis Fonde esančių lėšų taip pat bus nukreipiamos į aktualiausias finansų inžinerijos priemones, skirtas kreditų bei lizingo paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui rizikos pasidalijimui su bankais, suinteresuotais SVV kreditavimo plėtra.

Konsultuojantis su Europos Komisija ir įvertinus visas Fondo sumažinimo rizikas, bus siekiama efektyviai perskirstyti nepanaudotas Fondo lėšas.

„Lėšos privalo būti naudojamos efektyviai ir pasiekti rezultatą, todėl jas perskirstyti reikia nedelsiant“, – sakė ūkio ministras.

Priežiūros komitetas po trijų mėnesių paskolų išdavimo tempą įvertins dar kartą.

LR Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata