Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-07-01

Inovatyviems projektams įgyvendinti – 19 mln. Lt

Daugiau kaip 19 mln. Lt, skiriamų iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, sudarys galimybę įmonėms didinti konkurencingumą, investuojant į mokslinius tyrimus ir vystant technologinę plėtrą. Parama pagal priemonę „Intelektas LT+“ ūkio ministro įsakymu šį kartą skirta 11 bendrovių.

„Finansavimas pagal šią priemonę leidžia įmonėms investuoti į inovatyvius produktus, kurie konkuruotų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulio rinkose. Privatus sektorius, stiprindamas pozicijas tam tikrose srityse, daro teigiamą įtaką Lietuvos ekonomikos augimui, skatina eksportą ir pritraukia užsienio investicijų“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Didžiausia parama – 5,34 mln. Lt – skirta įmonei „SG dujos Auto“, kuri planuoja tirti aplinkai nekenksmingus degalus ir kurti alternatyvių degalų technologijas bei gamybos įrenginius. Projekto įgyvendinimo metu bus įkurta vandenilio tyrimų laboratorija, sudarysianti sąlygas tirti vandenilio panaudojimo degalams gaminti galimybes. Projektas prisidės prie inovatyvių aukštųjų technologijų kūrimo Lietuvoje, paskatins paslaugų ir produktų eksportą.

Viena didžiausių vaistų ir maisto papildų bendrovių „Valentis“, kuriai skirta 4,85 mln. Lt ES parama, ketina įkurti modernią laboratoriją ir sukurti naujus preparatus, pasižyminčius mažesniu neigiamu šalutiniu poveikiu organizmui.

Įmonė „Rokiškio pragiedruliai“ už 1,55 mln. Lt paramą planuoja steigti pramoninės biochemijos tyrimų centrą, kuriame kurs biochemijos ir chemijos srities produktus. Artimiausiu metu numatyti tyrimai bus skirti natūraliems produktams, naudojamiems maisto pramonėje, kurti. Įmonė planuoja bendradarbiauti su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis bei integruotais mokslo, studijų ir verslo centrais.

Paramą pagal priemonę „Intelektas LT+“ taip pat gavo šios įmonės: „Prodentum“, „Stevila“, „LTLAB“, „Eltesta“, „Aukštėja“, „Selita“, „Ryterna“, „Simbiotecha“.

Priemone „Intelektas LT+“ finansuojamos įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriamos naujos įmonės ar plečiama esamos įmonės MTTP infrastruktūra. 57 projektams jau paskirstyta 149,9 mln. Lt ES struktūrinių fondų parama. Šiuo metu dar vertinamos 25 paraiškos, kuriose prašoma 113,9 mln. Lt ES paramos.

LR Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata