Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2019 m. lapkričio 22 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-08-24

Patalpų nuoma - nelaikoma individualia veikla

Šakių rajono gyventojams, įsigijusiems patalpų nuomos verslo liudijimus, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokėti nereikia, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija.

Pagal šiuo metu galiojančias Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas (Žin.,2002, Nr.73-3085; toliau - GPMĮ), nekilnojamojo pagal prigimtį turto nuomos veikla nebelaikoma
individualia veikla.

Tačiau pajamų mokestį už nekilnojamojo pagal prigimtį turto nuomą kitiems gyventojams, kaip ir anksčiau galima sumokėti įsigijus verslo liudijimą, veiklos rūšis „Patalpų nuoma“ (kodas 051).

Atsižvelgiant į tai, gyventojai, kurie 2011 metais įsigyja verslo liudijimus turto nuomai, nelaikomi vykdančiais individualią veiklą (jei neturi kito verslo liudijimo ar nėra įregistravę kitos individualios veiklos).

Tai reiškia, kad tokiems gyventojams, nėra prievolės už 2011 metų mokestinį laikotarpį draustis privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – PSD) ir valstybiniu socialiniu draudimu, kaip vykdantiems individualią veiklą, kuria verčiantis gautos pajamos apmokestinamos įsigyjant verslo liudijimą, jeigu jie yra drausti PSD kitose kategorijose, t.y. gauna darbo užmokesčio pajamas arba yra drausti valstybės lėšomis.

Valstybės lėšomis yra draudžiami pensininkai, asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti invalidais, asmenys, registruoti darbo biržoje ir t. t.

Gyventojai, kurie įsigyja nekilnojamojo turto nuomos verslo liudijimą ir nėra drausti PSD kitose kategorijose, PSD įmokas moka kaip savarankiškai besidraudžiantys asmenys (įmokos kodu 1901).  

2011 metais šakiečiai už „Patalpų nuomos“ verslo liudijimą turi sumokėti fiksuotą gyventojų pajamų mokestį. Kaip aukščiau paaiškinta, jei gyventojas yra draustas PSD kitose kategorijose, jokių kitokių mokesčių mokėti nereikia.

Gyventojai, kurie 2011 metais gauna patalpų nuomos gyventojams pajamas ir neįsigyja verslo liudijimo, GPMĮ nustatyta tvarka privalo turto nuomos pajamas apmokestinti 15 procentų pajamų mokesčio tarifu.

Marijampolės AVMI informacija


Atgal

Naujienų prenumerata