Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-09-26

Patikslintos „Atsinaujinančių energijos išteklių“ priemonės sąlygos

Ūkio ministerija atnaujino „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ priemonės finansavimo sąlygų aprašą. Pagal šį aprašą, didžiausias skiriamo finansavimo dydis projektui įgyvendinti yra 6 milijonai litų. Naujajame apraše taip pat nurodoma, kad jei projekto naudos ir kokybės vertinimo metu suteikiama mažiau kaip 30 balų, projektas nefinansuojamas.

Atnaujintą kvietimą teikti paraiškas pagal šią priemonę kitą savaitę paskelbs Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).

Jeigu jau pateikti projektai neatitinka atnaujinto priemonės aprašo sąlygų, juos reikės patikslinti ir dar kartą pateikti LVPA.

Atlikus situacijos analizę paaiškėjo, kad Projektas ir projekto veiklos negali būti finansuojamos iš fiksuotų elektros energijos ir atsinaujinančių išteklių tarifų paramos schemų. Be to, negalimas projekto išlaidų atlyginimas (kompensavimas) jokiais būdais (mažesne nuomos kaina ir kita), jei dėl to projektas ar jo dalis gali būti finansuotas kelis kartus.

Šių metų gegužę kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ buvo sustabdytas, siekiant išsiaiškinti, ar nėra teikiamas dvigubas finansavimas bei nepažeidžiama su Europos Komisijos suderinta valstybės pagalbos schema. Kvietimo stabdymu buvo siekiama apsaugoti projektų vykdytojus nuo ateityje galimų praradimų tuo atveju, jei Europos Komisija pripažintų, jog suteikta pagalba yra neteisėta ir ji turi būti grąžinta su palūkanomis.

Parama pagal ES struktūrinę priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ yra teikiama konkurso būdu. Parama teikiama ne visiems projektams, o tik tiems, kurie įvertinami didžiausia balų suma. Taigi, išlaidos, kurias patiria projektų vykdytojas iki finansavimo skyrimo, yra patiriamos jo paties rizika, t. y., jeigu parama nėra skiriama, tuomet pareiškėjo patirtos išlaidos nekompensuojamos.

Pagal ES struktūrinės paramos priemonės „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ antrąjį kvietimą planuojama paskirstyti 75 mln. litų.

LR Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata