Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-10-03

Ūkio ministras siūlo, kad ES lengvintų naštą smulkiajam verslui

Ūkio ministras Rimantas Žylius Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje pasiūlė neapkrauti mažųjų įmonių naujais teisiniais reguliavimais, išskyrus tuos atvejus, kai tai tikrai būtina.

Pasak ministro, smulkiajam verslui neturėtų būti taikomos visos naujai priimamų ES direktyvų ir reglamentų nuostatos. „Rengiant naujas direktyvas, turėtų būti numatyta automatinė išimtis smulkiajam verslui. Ji negaliotų tik atskirais atvejais, pavyzdžiui, jei būtų kalbama apie žmogaus sveikatą ir gyvybę. Kiekvienu tokiu atveju turėtų būti atliktas poveikio vertinimas smulkiajam verslui“, – sakė ūkio ministras R. Žylius.

Europos Sąjungos direktyvos galioja visam verslui. Jas kuriant tik atskirais atvejais apsisprendžiama dėl išimčių mažoms ir vidutinėms įmonėms. Diskusijos dėl tokių lengvatų gali užtrukti itin ilgai. Pavyzdžiui, dėl paprastesnių metinių finansinių ataskaitų labai mažoms įmonėms ES diskutuojama beveik 3 metus.

Anot ministro, jeigu manoma, kad reguliavimas yra būtinas, tuomet turėtų būti privalomai įvertintas poveikis smulkiajam ir vidutiniam verslui. Nuo 2003 metų Europos Komisijoje buvo pradėtos poveikio vertinimo procedūros, tačiau jos buvo pritaikytos vos keliems teisės aktams.

LR Ūkio ministerijos informacija


Atgal

Naujienų prenumerata