Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. vasario 27 d.
.
­arrow.gif
­­Mus r­asite:
Bažnyčios g. 4-101,
71120 Šakiai
Tel./faks.
(8 345) 51090
Mob. tel. 8 612 17767
sakiai.svic@sakiai.lt
svic.maket@sakiai.lt
svic.projektai@sakiai.lt
svic.verslas@sakiai.lt

 
arrow.gif
Darbo laikas:
I-V - 8-17 val.

2011-10-11

Išmokos bankrutavusių įmonių darbuotojus pasiekia greičiau

Eilės Garantiniame fonde gerokai sutrumpėjo. Garantinio fondo administratorius per pirmuosius 8 šių metų mėnesius išnagrinėjo 33 procentais daugiau paraiškų nei pernai per tą patį laikotarpį.

2011 m. sausio–rugpjūčio mėn. Garantinio fondo administratorius išnagrinėjo 1218 paraiškų, o Garantinio fondo taryba skyrė išmokas 20 061 darbuotojui. Bendra skirtų išmokų suma – 53,3 mln. litų.

„Tie patys Garantinio fondo darbuotojai kelis kartus greičiau išnagrinėja bankrutavusių įmonių paraiškas. Toks pokytis įvyko peržiūrėjus ir optimizavus procedūras, susijusias su paraiškų nagrinėjimu ir išmokų skyrimu. 2009 metais per mėnesį vidutiniškai buvo išnagrinėjamos vos 28 paraiškos, dabar – vidutiniškai 135. Tai puikus pavyzdys, kaip valstybinė institucija gali dirbti kur kas efektyviau, iš esmės pertvarkiusi savo darbo procesus“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Šiuo metu Garantinio fondo administratorius paraišką išnagrinėja ir Garantinio fondo taryba skiria išmoką per mažiau nei pusę metų. Jei nebūtų įgyvendinti pokyčiai, išmokų iš Garantinio fondo tektų laukti apie 2 metus. Garantinio fondo taryba kelia tikslą, kad bankrutavusios įmonės paraiškos nagrinėjimas ir išmokos skyrimas sutrumpėtų iki 3 mėnesių nuo paraiškos pateikimo.

„Kai įmonė bankrutuoja, kiekvienas jos darbuotojas tikisi kuo greičiau gauti savo uždirbtus, bet neišmokėtus pinigus. Jis ir neturėtų savo uždirbtų pinigų laukti metų metus. Todėl Garantinio fondo veiklos efektyvumas yra aukščiausias prioritetas“, – įsitikinęs ūkio ministras.

Nuo 2011 m. gegužės mėn. sudaryta galimybė visiems vartotojams stebėti paraiškos statusą svetainės www.bankrotodep.lt skiltyje „Informacija nemokių įmonių darbuotojams“. Statusas „Skirtos išmokos (pinigai)“ žymi, kad Garantinio fondo taryba nutarimu skyrė išmokas ieškomos bankrutavusios įmonės darbuotojams, kuriems šios įmonės bankroto administratorius, gavęs lėšas iš Garantinio fondo, jas perveda kiekvienam darbuotojui asmeniškai.

Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos taip pat kviečia ir bankrutavusių įmonių darbuotojus būti aktyvesniems – kreiptis tiesiogiai į bankrutavusios įmonės bankroto administratorių. Pasitaiko atvejų, kai įmonės bankroto administratorius grąžina išmokas į Garantinį fondą, neradęs šių įmonių darbuotojų, neturėdamas jų sąskaitų, į kurias turi būti pervedamos išmokos, skirtos iš Garantinio fondo.

Garantinis fondas – tai pinigų fondas, skirtas nemokių (bankrutuojančių ar bankrutavusių) įmonių darbuotojams apsaugoti bankroto proceso metu. Garantinio fondo administratorius priima, nagrinėja paraiškas dėl išmokų iš fondo skyrimo, teikia svarstyti Garantinio fondo tarybai, kuri dėl lėšų skyrimo priima sprendimus.

LRŪM informacija


Atgal

Naujienų prenumerata